تبلیغات
مرکز جامع آشنایی با مسائل روز زندگی زناشویی و جن_سی ایرانیان

شرایط مناسب؛ کلیک کنید
با سلام. به وبلاگ همسرانه بسیار خوش آمدید.اولین چیزی که شاید به ذهنتان بیاید اینست که: اسم وبلاگ همسرانه هست پس چرا موضوعاتی مانند دخترانه و پسرانه و غیره دارد.. خب باید بگوییم که ما با انتخاب این اسم می خواستیم پایگاهی را ایجاد کنیم تا کانون مسائل خانوادگی شود و حال آنکه اسمش را همسرانه گذاشتیم؛ کما اینکه بیش از 75 درصد مطالب نیز برای همسران عزیز ایرانی می باشد. در ضمن به وبمسترهای حرفه ای لینک باکس وب همسرانه را پیشنهاد می کنیم. چه خوب است ما را با نظرات سازنده و ارزنده خود در هر چه قوی تر کردن این مرکز یاری فرمائید. با تشکرمدیر وب همسرانه


  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین به روز رسانی :
  • آخرین بازدید :
  • تعداد کل پست ها :

  « كسب درآمد از فروتل »  
دوستانتان را به یك شغل پردرآمد و آسان دعوت كنید : « جزئیات »
Email:
اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها

فقط عضو شوید 5هزار تومان جایزه بگیرید
همین الآن نسبت به عضویت اقدام کنید

سیستم کلیکی 89 کلیک
شما اول عاشق شدید، ازدواج کردید؟ یا ازدواج کردید بعد عاشق شدید؟

free counters

این وبلاگ آماده تبادل لینک با هر نوع وبلاگ با هر تعداد بازدید می باشد..

(به جز وبلاگ های غیراخلاقی)

جهت تبادل لینک کافیست تا لینک ما را در وبلاگ خود ثبت کرده و لینک خود را در لینکدونی ما اضافه کنید تا پس از بررسی تائید گردد.

در خبرنامه عضو شوید و در آینده از به روز رسانی پست ها و رمز پست های خصوصی اطلاع کسب کنید.

حداقل عضو برای شروع فعالیت: 50 کاربر

Powered by WebGozar

تعداد اعضا : 36 نفر
اگر در وب همسرانه کم یا کاستی مشاهده کردید؛ حتماً حتماً گزارش دهید:

ایمیل اول

انتخاب همسر
iconدسته: مطالب آموزشی برای دختر خانوما, مطالب آموزشی برا آقا پسرا, مطالبی واسه قبل از ازدواج, مقالات آموزشی و دانستنیها,
تعداد بازدیدهای این مطلب: تا

اساسی ترین شرط در انتخاب همسر هم كفو بودن است. این هم كفو بودن در تمام ابعاد وجودی و شخصیتی فرد باید وجود داشته باشد. هرچه هم كفو بودن بیشتر باشد و گستره بیشتری از ابعاد وجودی دو نفر با هم هماهنگتر , همانندتر و همسنختر باشد زندگی بهتر و با محبت تری نسبت به هم خواهند داشت چراكه ریشه محبت هم همسنخ بودن است.

هم كفو بودن در تمام ابعاد وجودی و شخصیتی فرد به معنی همانند بودن در ابعاد "بدنی و جسمانی" , "فكری و اندیشه ای" و "روحی و شخصیتی و اخلاقی" می باشد. یعنی هرچه یك زوج در این سه بعد به هم شبیه تر باشند زندگی با محبت تر و بهتری خواهند داشت.

از مهمترین موضوعات در بعد "بدنی و جسمانی" عبارت است از قد و جثه , شدت زیبایی , كشش فكری و تیز هوشی , سلامت بدنی و مزاجِ گرم , سرد و متعادل.

از مهمترین موضوعات در بعد "فكری و اندیشه ای" عبارت از این است كه:

دید و نگرش فرد به جهان و انسان چگونه است. آیا تفكر او تفكر مذهبی است یا غیر مذهبی. بایدها و نبایدها از نظر او چه چیزهایی هستند و كلیه اموری كه چارچوب اندیشه و تفكر فرد را تشكیل می دهد.

از مهمترین موضوعات در بعد "روحی و شخصیتی و اخلاقی" عبارت است از خصوصیات اخلاقی و شخصیتی فرد و اینكه فرد به چه چیزهایی حساسیت دارد و چه چیزهایی او را تحت تأثیر قرار می دهد.

هنگام صحبت دو جوان برای انتخاب همدیگر جهت زندگی مشترك باید از آنچه كه هستند بگویند نه فقط از آرزوهایشان و آنچه كه می خواهند باشند بگویند و لازمه این هم این است كه ابتدا باید خود را شناخته و به خصوصیات خود آگاه باشند و باید به آن چه كه نسبت به  آنها حساسند و در چارچوب شخصیتی خود برایشان مهم است شناخت پیدا كرده و آنها را با طرف مقابل خود در میان بگذارند و تا می توانند در مورد نقاط مشترك و غیر مشترك موجود در وجود خود صحبت كنند و در آخر در تنهایی خود ارزیابی نمایند كه با توجه به خصوصیات مهم برای ایشان و وزن و اهمیت هر خصوصیت آیا وزن نقاط مشتركشان بیشتر است یا نقاط غیر مشتركشان. اگر وزن نقاط مشتركشان بیشتر از هفتاد درصد باشد ایندو زندگی خوبی خواهند داشت به شرطی كه مقداری هم چشم پوشی نسبت به محل اختلاف خود داشته باشند و اگر كمتر از هفتاد درصد باشد در زندگی با دست انداز مواجه خواهند شد و اگر كمتر از پنجاه درصد باشد اساساً ازدواج ایندو به صلاح نخواهد بود.

برای اینكه فرد بداند كه آیا طرف مقابلش دربرابر سوالات او توضیح درست می دهد یا نه باید دلایل جوابهایش را از او بپرسد و جوابهای او را ریشه یابی كند بعلاوه باید به حرفهای طرف مقابل اكتفا نكند و از مسائلی كه پیش می آید یا تحقیقاتی كه انجام می دهند واقعیات حرفهای او را محك بزند و از كسانیكه طرف مقابل را می شناسد و خیر خواه آندو هست تحقیق كند و به دقت با این افراد مشورت نماید. و پیش از به عقد هم در آمدن خوب چشمهایشان را باز كنند و بعد از انتخاب هم به عقد هم در آمدن از خطاهای هم چشم پوشی نمایند.

با توجه به این مطالب مجدداً تكرار می گردد كه برای تشخیص زوج مشترك اول چیزی كه بسیار مهم و ضروری است شناخت واقعی فرد نسبت به خودش می باشدكه در غیر این صورت نمی تواند زوج همتراز خود را انتخاب كند.

چنانچه فرد نمی تواند خود را بشناسد یا قدرت شناخت طرف مقابل خود را ندارد بایستی كسی را پیدا كند كه این قابلیت را دارد و خیر خواه اوست و از او بخواهد كه در مراحل شناخت و تصمیم برای ازدواج با طرف مقابل به هر مقدار كه قابلیت كمك كردن هست به او كمك كند.

icon


امتیاز دهید .
به اشتراک بگذارید :

جهت مشاهده کلیه مطالب سایت، از تمامی صفحات دیدن فرمائید.
جستجویجستجویجستجویجستجویجستجویجستجویجستجویجستجویجستجوی
ابر واژه های سایت
همسرانه جدی بگیرید!! رکوردها جشن تولد نظرسنجی دخترانه جلسه خواستگاری ازدواج بیماری های مقاربتی آقایان بدانند!!! کاندوم نیازهای خانم ها خانم ها بخوانند!! واسه زوجهای جوان!! گناهان جن_سی پرسش و پاسخ های جن سی قبل از ازدواج کنجکاوی جنسی کودک درمان انزال زودرس آموزش آمیزش بعد از ازدواج پسرانه خبرنامه تربیت فرزند انتخاب همسر ترک خودارضایی سخن مدیر احادیث ائمه در رابطه با آمیزش نظر سنجی مسائل غیر شرعی
عضویت در سایت
جهت دریافت جدیدترین ها در ایمیل خود در گروه سایت عضو شوید.

icon
خوراک فید
جهت اطلاع از جدیدترین برنامه ها در خوراک فید عضو شوید.

icon
© کلیه حقوق این وب سایت نزد مدیران آن محفوظ است.
استفاده از مطالب تنها با اجازه مدیران امکانپذیر است.