تبلیغات
مرکز جامع آشنایی با مسائل روز زندگی زناشویی و جن_سی ایرانیان

شرایط مناسب؛ کلیک کنید
با سلام. به وبلاگ همسرانه بسیار خوش آمدید.اولین چیزی که شاید به ذهنتان بیاید اینست که: اسم وبلاگ همسرانه هست پس چرا موضوعاتی مانند دخترانه و پسرانه و غیره دارد.. خب باید بگوییم که ما با انتخاب این اسم می خواستیم پایگاهی را ایجاد کنیم تا کانون مسائل خانوادگی شود و حال آنکه اسمش را همسرانه گذاشتیم؛ کما اینکه بیش از 75 درصد مطالب نیز برای همسران عزیز ایرانی می باشد. در ضمن به وبمسترهای حرفه ای لینک باکس وب همسرانه را پیشنهاد می کنیم. چه خوب است ما را با نظرات سازنده و ارزنده خود در هر چه قوی تر کردن این مرکز یاری فرمائید. با تشکرمدیر وب همسرانه


  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین به روز رسانی :
  • آخرین بازدید :
  • تعداد کل پست ها :

  « كسب درآمد از فروتل »  
دوستانتان را به یك شغل پردرآمد و آسان دعوت كنید : « جزئیات »
Email:
اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها

فقط عضو شوید 5هزار تومان جایزه بگیرید
همین الآن نسبت به عضویت اقدام کنید

سیستم کلیکی 89 کلیک
شما اول عاشق شدید، ازدواج کردید؟ یا ازدواج کردید بعد عاشق شدید؟

free counters

این وبلاگ آماده تبادل لینک با هر نوع وبلاگ با هر تعداد بازدید می باشد..

(به جز وبلاگ های غیراخلاقی)

جهت تبادل لینک کافیست تا لینک ما را در وبلاگ خود ثبت کرده و لینک خود را در لینکدونی ما اضافه کنید تا پس از بررسی تائید گردد.

در خبرنامه عضو شوید و در آینده از به روز رسانی پست ها و رمز پست های خصوصی اطلاع کسب کنید.

حداقل عضو برای شروع فعالیت: 50 کاربر

Powered by WebGozar

تعداد اعضا : 36 نفر
اگر در وب همسرانه کم یا کاستی مشاهده کردید؛ حتماً حتماً گزارش دهید:

ایمیل اول

نکاتی بسیار مهم در مورد حریم خصوصی همسران زیر یک سقف
iconدسته: مطالبی واسه بعد از ازدواج, ازدواج, زوج های جوان بخوانند!!, آقایان بخوونند!!!, خانم ها بخوانند!!, مسائل آموزشی همسرانه,
تعداد بازدیدهای این مطلب: تا

ما برای کامل‌تر شدن ازدواج می‌کنیم نه عوض شدن و تبدیل شدن به موجودی که همسرمان می‌خواهد. بسیاری از مشکلات زناشویی ناشی از احترام نگذاشتن به حریم خصوصی یکدیگر و خدشه‌دار کردن آن است.ما برای کامل‌تر شدن ازدواج می‌کنیم نه عوض شدن و تبدیل شدن به موجودی که همسرمان می‌خواهد.

زندگی مشترک به معنی به شراکت گذاشتن همه چیز با همسرمان است، اما در این بین نمی‌توان انکار کرد که هر انسانی مستقل از دیگران است، همان‌طور که کودک از والدینش یا حتی خواهر یا برادر دو قلویش مستقل است. این استقلال به معنی آن است که هر یک از ما به‌تنهایی برای خود قلمرویی داریم که مخصوص خود ماست؛ مثل افکاری که در ذهنمان می‌پرورانیم و اهداف شخصی‌مان و مجموعه رفتاری که از شخصیت ما سر می‌زند و تمام چیزهایی که ما را به خودمان می‌شناساند، در واقع خود واقعی ما که مستقل از تمام جهان اطراف ماست.

حال شاید بپرسید رابطه این استقلال و حریم خصوصی با زندگی مشترک چیست. باید گفت که بسیاری از مشکلات زناشویی ناشی از احترام نگذاشتن به حریم خصوصی یکدیگر و خدشه‌دار کردن آن است. می‌خواهیم با توضیح بیشتر درباره حریم خصوصی و با پیشنهاد راهکارهایی شما را در این زمینه آگاه‌تر کنیم.

هر کس صاحب حریم خود
وقتی 2 نفر با هم ازدواج می‌کنند، ...

بقیه در ادامه مطلب ...

هر کس صاحب حریم خود
وقتی 2 نفر با هم ازدواج می‌کنند، روی همسرشان احساس مالکیت دارند و گاهی به خودشان حق می‌دهند که در مورد همه چیز همسرشان تصمیم بگیرند. وقتی انسانی که ذاتا آزاد و مستقل است حق تصمیم‌گیری برای خود نداشته باشد و به اصطلاح حریم خصوصی برای خود قائل نباشد، 2 اتفاق ممکن است رخ دهد؛ یا از این‌که حریم خصوصی خود را از دست داده احساس بدی پیدا می‌کند که به پرخاشگری و عصبی بودن می‌انجامد، یا به شخصیتی وابسته تبدیل می‌شود که بدون همسرش نمی‌تواند هیچ کاری انجام دهد و از خود هیچ چیز ندارد.

همسران باید به حریم خصوصی هم احترام بگذارند. این به آن معنا نیست که زن و شوهر از فکر و احساس هم بی‌خبر باشند و برایشان مهم نباشد که درون همسرشان چه می‌گذرد، بلکه به آن معناست که به احساسات و افکار او احترام بگذارند و حقوق طبیعی‌اش را سلب نکنند. لحظه‌هایی که همسرتان می‌خواهد تنها باشد و در خلوت خودش باشد، فعالیت‌های مورد علاقه او که ممکن است شما اصلا به آنها علاقه نداشته باشید، حساسیت‌های رفتاری و اخلاقی‌ای که ممکن است شما به آنها حساس نباشید و... جزو حریم خصوصی هر فردی است که قابل احترام هم هست.

یادتان نرود که همسران مالک هم نیستند، بلکه شریک زندگی همدیگرند و وظیفه‌شان این است که هر کاری را با مشورت همدیگر انجام دهند، نه این‌که صددرصد به حرف هم گوش بدهند. اگر بخواهید با فردی زندگی کنید، که مجبور باشید همان‌طور که او می‌خواهد رفتار کنید و خودتان را فراموش کنید زندگی برایتان کسالت بار خواهد شد و بعد از مدتی خسته می‌شوید و احساس می‌کنید خوشبخت نیستید.

ما برای کامل‌تر شدن ازدواج می‌کنیم نه عوض شدن و تبدیل شدن به موجودی که همسرمان می‌خواهد. همه ما با مجموعه‌ای از خصوصیات مثبت و منفی وارد زندگی مشترک می‌شویم که خودمان هم بعد از مدتی می‌توانیم راجع به رفتارمان قضاوت کنیم و ببینیم که نقاط قوت و ضعفمان کجاست. همسران باید در بهتر شدن به هم کمک کنند و بهتر شدن و تکامل هیچ فردی را خسته نخواهد کرد. چیزی که همسران را از زندگی با هم خسته می‌کند، این است که خود را فراموش می‌کنند و فقط از دید همسرشان به خود نگاه می‌کنند و خودشان نیز برای حریم خصوصی خود احترام قائل نیستند.

خلاف خیلی‌ها که فکر می‌کنند داشتن حریم خصوصی در زندگی مشترک با تعهدی که زن و شوهر به هم دارند منافات دارد، باید گفت که اصلا این‌گونه نیست؛ چرا که حریم خصوصی به معنی خودخواهی و بی‌اهمیتی به همسر و خانواده نیست، بلکه به معنی آن است که همان‌طور که به همسر و کانون خانواده احترام می‌گذاریم به خود نیز احترام بگذاریم و از همسرمان هم انتظار داشته باشیم به حریم خصوصی ما احترام بگذارد. در این‌که همه زوج‌ها باید رضایت همسران خود را جلب کنند شکی نیست، اما این یعنی به جای این‌که از همسر خود بی‌چون و چرا اطاعت کنیم، راجع به همه چیز با او مشورت کنیم و با هم به گفتگو بپردازیم تا بتوانیم بهترین گزینه‌ها و راه‌ها را با کمک و راهنمایی هم انتخاب کنیم.

ما باید عقاید و افکارمان را به کار ببریم نه این‌که آنها را فراموش کنیم و به عقاید و افکار همسرمان وابسته شویم. درست است که گاهی باید در زندگی گذشت کنیم و به حرف همسرمان گوش دهیم، اما نه در همه مواقع. افرادی که حریم خصوصی خود را از بین برده‌اند، افرادی وابسته و بی‌انگیزه به زندگی‌اند چون از علایق و افکار و رویاهایشان و در واقع از خودشان چیزی باقی نمانده که بخواهند با آن زندگی کنند.

مرا همان‌طور که هستم بخواه
زندگی مشترک خواه ناخواه در رفتار افراد تغییراتی به وجود می‌آورد. اما شخصیت اصلی افراد در زندگی مشترک فرقی نخواهد کرد. مثلا شخصی که برون‌گراست، نمی‌تواند بعد از ازدواج درون گرا شود و.... پس چیزی که مهم است این است که قبل از ازدواج به شخصیت و رفتارهای همسر آینده‌مان دقت کنیم و اگر او را انتخاب کردیم، خیلی به امید تغییر او نباشیم و همسرمان را همان‌طور که هست بخواهیم و در راستای تکامل هم، قدم برداریم.

اگر همسران همدیگر را باور کنند و شخصیت یکدیگر را بشناسند و بپذیرند، بسیاری از مشکلاتشان حل خواهد شد. چه بسیارند زوج‌هایی که بعد از چند سال زندگی هنوز سر مسائلی که در ابتدای زندگی با هم بحث می‌کردند مشکل دارند، در صورتی که یک مساله را در زندگی یا باید حل کرد یا هضم. درصد بالایی از مشکلات به خاطر این است که ما می‌خواهیم شخصیت همسرمان را آن‌طور که دوست داریم تغییر دهیم، در صورتی که باید او را آن‌طور که هست دوست بداریم.

یادتان باشد حریم خصوصی باید در چارچوب زندگی زناشویی بگنجد و مانع رسیدگی به وظایفتان در زندگی نشود. بدانید که گاهی برای این‌که بتوانید به زندگی مشترک خود ادامه دهید و همسرتان را راضی نگاه دارید، مجبور می‌شوید حریم خصوصی خود را کمی تغییر دهید و با شرایطتان وفق دهید. با کمی خلاقیت و تغییر، می‌توانید به هر دوی اینها برسید.

فواید یک حریم خصوصی
1 - انسانی که به حریم خصوصی‌اش احترام گذاشته می‌شود، عزت نفس و اعتماد به‌نفس کافی برای زندگی دارد.

2 - داشتن حریم خصوصی به انسان انگیزه پیشرفت در زندگی و مقابله با مشکلات آن را می‌دهد.

3 - انسان در حریم خصوصی‌اش به خودش اهمیت می‌دهد و به خودش می‌اندیشد. این فرصتی است که با خود روبه‌رو شود و رفتار و اعمال خود را مورد قضاوت قرار دهد و به اصلاح آنها بپردازد.

4 - انسان در خلوت خود بدون ریا و تظاهر و بدون اثر گرفتن از هیچ چیز و هیچ کس به تفکر می‌پردازد و نتایج بهتر و دقیق‌تری خواهد گرفت.

5 - کسی که حریم خصوصی‌اش را محترم بشمارد، به حریم خصوصی دیگران نیز احترام خواهد گذاشت و همین در ایجاد ارتباطش با دیگران و بخصوص همسرش تاثیر مثبت دارد.


چگونه به حریم خصوصی خود احترام بگذاریم
توجه به علایق خود و در نظر گرفتن عقاید و افکار شخصی‌مان، به معنی احترام به حریم خصوصی‌مان است؛ اما این اهمیت دادن باید بدون افراط و تفریط باشد تا تاثیر آن در زندگی مثبت باشد. احترام به حریم خصوصی در زندگی مشترک به معنی اهمیت دادن به جسم و روحمان است؛ بدون این‌که بخواهیم از وظایفمان در زندگی کم بگذاریم.

حریم خصوصی شما یعنی زمانی در روز مختص شماست که به کارها و علایق شخصی‌تان در چارچوب خانواده برسید. حریم خصوصی یعنی شما می‌توانید زمانی را با خود خلوت کنید و کسی مزاحم شما نباشد. حریم خصوصی یعنی شخصیت ناب شما که در رفتارتان جلوه گر خواهد شد و روز به روز در حال پیشرفت و تکامل خواهید بود.

اگر بتوانید بدون پیش داوری به این راهکارها عمل کنید و حریم خصوصی خود و همسرتان را در نظر بگیرید، زندگی مشترکتان زیبا تر خواهد شد.

icon


امتیاز دهید .
به اشتراک بگذارید :

جهت مشاهده کلیه مطالب سایت، از تمامی صفحات دیدن فرمائید.
جستجویجستجویجستجویجستجویجستجویجستجویجستجویجستجویجستجوی
ابر واژه های سایت
آموزش آمیزش گناهان جن_سی قبل از ازدواج احادیث ائمه در رابطه با آمیزش انتخاب همسر نظر سنجی پسرانه واسه زوجهای جوان!! بیماری های مقاربتی همسرانه تربیت فرزند رکوردها خانم ها بخوانند!! نظرسنجی دخترانه درمان انزال زودرس جلسه خواستگاری آقایان بدانند!!! جدی بگیرید!! پرسش و پاسخ های جن سی جشن تولد خبرنامه کنجکاوی جنسی کودک بعد از ازدواج کاندوم سخن مدیر ترک خودارضایی نیازهای خانم ها مسائل غیر شرعی ازدواج
عضویت در سایت
جهت دریافت جدیدترین ها در ایمیل خود در گروه سایت عضو شوید.

icon
خوراک فید
جهت اطلاع از جدیدترین برنامه ها در خوراک فید عضو شوید.

icon
© کلیه حقوق این وب سایت نزد مدیران آن محفوظ است.
استفاده از مطالب تنها با اجازه مدیران امکانپذیر است.